Poniższa mapa ułatwi Państwu wybór
trasy zgodnie z oczekiwaniami i możliwościami czasowymi

Trasy rejsów

Panorama Krakowa

Czas trwania rejsu: 30 minut albo 1 godzina, do wyboru

Rejs półgodzinny:

Wypływamy z przystani „Mira Bay”, położonej przy Moście Grunwaldzkim, u podnóża kościoła św. Michała Archanioła i św. Stanisława Biskupa na Skałce (XI w.), podziwiając panoramę starego Krakowa przeplataną elementami współczesności, w tym Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Przepływamy u podnóża Zamku Królewskiego na Wawelu, kierując się na Most Dębnicki. Następnie przepływamy obok kompleksu klasztornego (XII w.) Sióstr Norbertanek, mijając po drodze usytuowany na zboczu Wzgórza św. Bronisławy kościół św. Salwatora (XII w.). Z łodzi roztacza się przed nami widok na Kopiec Kościuszki (XIX w.). W drodze powrotnej do przystani przepływamy ponownie obok Wzgórza Wawelskiego.

Rejs godzinny:

Rejs godzinny obejmuje obok programu opisanego powyżej w ramach rejsu półgodzinnego ponadto rejs widokowy wzdłuż nadbrzeża starej dzielnicy żydowskiej Kazimierz oraz dzielnicy Podgórze. W ramach tego rejsu mogą Państwo zapoznać się z ciekawą historią obu dzielnic, które swego czasu były samodzielnymi miastami.

Panorama Krakowa
IMG_7313

Kraków – Bielany

Czas trwania rejsu: do uzgodnienia, standardowo około 2,5 godziny

Spod kościoła św. Michała Archanioła i św. Stanisława Biskupa na Skałce płyniemy w kierunku Bielan, podziwiając nadwiślański krajobraz krakowskiego przedmieścia należący do Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego oraz malowniczo usytuowany na obrzeżach Lasu Wolskiego Zamek w Przegorzałach (XX w.).

Następnie ukaże się nam położony na szczycie Srebrnej Góry Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny wraz z kompleksem klasztornym obejmującym domki pustelników Ojców Kamedułów na Bielanach (XVII w.).

Rejs Kraków – Bielany jest możliwy jedynie za uprzednią rezerwacją.

Kraków - Bielany

Kraków – Tyniec

Czas trwania rejsu wraz z przerwą na pobyt w Klasztorze Benedyktynów: do uzgodnienia, standardowo około 4 godzin

Wyruszając spod kościoła św. Michała Archanioła i św. Stanisława Biskupa na Skałce i minąwszy klasztor Ojców Kamedułów na Bielanach, podziwiając dziewiczy nadwiślański krajobraz Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego, płyniemy do Tyńca, znanego nam z powieści „Krzyżacy” Henryka Sienkiewicza. Po drodze czeka nas przeprawa przez śluzę na Stopniu Wodnym Kościuszko, spiętrzającą nurt wody na Wiśle, nieopodal kompleksu sportowego toru kajakarstwa górskiego.

Przed nami ujrzymy cel naszej podróży – położone malowniczo na wapiennej skale Opactwo Benedyktynów (XI w.). Obejmuje ono obok Kościoła św. Piotra i Pawła zabudowania klasztorne, muzeum oraz kawiarnię i restaurację, gdzie zakosztować można benedyktyńskich specjałów. Czas przerwy w rejsie na indywidualne zwiedzanie i pobyt w klasztorze jest do uzgodnienia, standardowo natomiast wynosi około 1 godziny.

Rejs Kraków-Tyniec możliwy jest jedynie za uprzednią rezerwacją.

Kraków - Tyniec